Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jak zabawić dzieci w domu, gdy pogoda nie sprzyja

Każdy rodzic zapewne wie, jak ciężko jest zapewnić dzieciom rozrywkę, gdy pogoda nie pozwala nam na aktywność na świeżym powietrzu. Dlatego przygotowaliśmy kilka porad i wskazówek, jak można zabawić dzieci nie tylko podczas niekończącej się zimy. Jednym z takich rozwiązań jest na przykład Diamond Painting, który urzeknie całą Twoją rodzinę. 

Nadeszła zima, a wraz z nią długi okres, kiedy wcześnie robi się ciemno, a pogoda często uniemożliwia wyjście z dziećmi na dwór. Gdy dodamy do tego wszelkiego rodzaju choroby, wielu rodziców staje przed trudnym zadaniem zapewnienia swoim dzieciom rozrywki.

clanek_001

Gry są szczególnie ważne dla rozwoju dziecka

Zabawa jest dla dzieci bardzo ważna, zwłaszcza w zakresie ich rozwoju. Odpowiednie gry i zabawy mogą wspomóc kreatywność dzieci, rozwinąć ich wyobraźnię, a jednocześnie poprawić małą motorykę. Równie ważna dla dzieci jest twórczość artystyczna, która oprócz rozwoju wyobraźni umożliwia małym dzieciom komunikowanie światu swoich procesów myślowych, dla których mogą jeszcze nie znać odpowiednich słów i etykiet.

Małe dzieci zazwyczaj nie potrzebują żadnego specjalnego programu. Największą frajdą dla nich jest, gdy mogą razem z rodzicami brać udział w zwykłych zajęciach. Najczęściej jest to wspólne gotowanie lub pieczenie, sprzątanie, zmywanie naczyń lub wieszanie prania. Kiedy dziecko wykonuje te czynności, w zasadzie bawi się w bycie dorosłym, a to jest bardzo ważne dla jego rozwoju psychicznego i fizycznego. Nie staraj się więc powstrzymywać go od tego, ale zamiast tego zachęcaj go do wykonywania podobnych czynności i wymyślaj zadania, które może z łatwością wykonać. 

Haft diamentowy - świetna zabawa dla wszystkich dzieci

Jednym ze sposobów ciekawej  rozrywki dla dzieci jest haft diamentowy. Ta forma sztuki pozwala każdemu stać się prawdziwym artystą. Jednocześnie diamond painting niesie ze sobą wiele korzyści i może być wykonywane przez dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Jeśli więc i Ty wahasz się, jak zabawić swoje dzieci w kwarantannie lub gdy na zewnątrz pada deszcz, haft diamentowy może być świetnym rozwiązaniem. Z pewnością spodoba się również Tobie. 

clanek_002

Czym dokładnie jest haft diamentowy?

Haft diamentowy można w uproszczeniu opisać jako tworzenie obrazów przy użyciu tzw. diamentów, które naklejane są na samoprzylepne płótno. Powstaje tak niepowtarzalne dzieło sztuki, które można powiesić w dowolnym pomieszczeniu w domu, gdzie stanie się piękną dekoracją wnętrza

Haft diamentowy jest prosty i może go wykonywać każdy. Diamondi wyśle Ci do domu  zestaw zawierający wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć unikalne dzieło sztuki. Przygotuj samoprzylepne płótno z wydrukowanym wzorem, na którym będziesz przyklejać diamenciki. Przygotuj także aplikator, tackę do nabierania diamentów, pastę woskową ułatwiającą chwytanie diamentów oraz woreczki z diamentami. Na każdym woreczku jest unikalny symbol, który pasuje do symbolu na płótnie. Wybierz więc jeden symbol, wysyp diamenty na tackę, weź aplikator i nabierz nim niewielką ilość wosku, a następnie nabierz diament. Ostrożnie umieść diament na odpowiednim symbolu na płótnie. Powtarzaj ten proces, aż umieścisz na płótnie wszystkie diamenty. 

Dla kogo przeznaczony jest haft diamentowy?

Haft diamentowy nadaje się dla każdego, kto chce się trochę niekonwencjonalnie rozerwać, spróbować czegoś nowego lub uciec od codziennych trosk. Jest to prawdziwie twórcze zajęcie, które z pewnością spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym, początkującym i zaawansowanym. Każdy może tworzyć obrazy Diamondi, nawet dzieci

Haftu diamentowego nie zaleca się małym dzieciom, do około 3 roku życia, gdyż mogą one wdychać drobne przedmioty, które znajdują się w zestawie. Idealnym wiekiem do rozpoczęcia haftu diamentowego jest wiek około 6 lat. W tym wieku dziecko rozpoczyna naukę w szkole i przyjmuje się, że jest ono zdolne do wykonywania podobnych twórczych czynności. Rodzice mogą oczywiście pomagać swoim dzieciom, np. przy rozcinaniu woreczków z diamentami i ogólnym przygotowaniu przed samą pracą. 

Aby dodatkowo zmotywować dziecko do tworzenia, można również zaopatrzyć się w swój wzór haftu diamentowego i tworzyć razem z dzieckiem. Wyklejanie może stać się świetną zabawą dla całej rodziny.

clanek_003

Dlaczego haft diamentowy przynosi dzieciom tak wiele korzyści?

Haft diamentowy dla dzieci to wyjątkowa technika twórcza o pięknych efektach, która jest czymś nowym i nietypowym dla dzieci. Ponadto haft diamentowy nie tylko zapewnia dzieciom rozrywkę, ale także wspomaga ich rozwój. Dzieci widzą, jak pod ich rękami powstaje piękne dzieło sztuki, które własnoręcznie stworzyły dzięki swojej cierpliwości i pracowitości

Główne korzyści płynące z haftu diamentowego dla dzieci 

Haft diamentowy przynosi dzieciom niezliczone korzyści:

 • jest to oryginalny prezent dla wszystkich dzieci
 • pozwala dziecku na chwilę stać się prawdziwym artystą
 • pomaga rozwijać kreatywność
 • pomaga udoskonalić małą motorykę
 • poprawia koordynację rąk i oczu
 • poprawia precyzję i koncentrację
 • zapewnia zabawę na wiele godzin
 • pomaga zrelaksować się i odprężyć umysł
 • daje radość z ukończonego obrazu
 • obraz może służyć jako wspaniała dekoracja pokoju dziecka

 

 

 

   

   

  Specjalne dziecięce motywy w Diamondi

  Zaletą haftu diamentowego Diamondi jest naprawdę szeroki wybór wzorów. Łącznie jest to ponad 3 000 motywów Premium, a co miesiąc dodawane są kolejne. Diamondi skupia się w szczególności na pięknych obrazach dla dzieci, spośród których wybierze każde dziecko. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko lubi zwierzęta, księżniczki, samochody, jednorożce, dinozaury, Małego Księcia czy na przykład Minecraft, Diamondi przynosi  wszystkie popularne obecnie wśród dzieci motywy. Wystarczy, że wybierzesz ten, który najbardziej podoba się Twojemu dziecku. 

  Większe dzieci mogą być zainteresowane bohaterami filmów akcji. Przygotowaliśmy dla nich obrazy Disneya, Groota, Małą Syrenkę, Avengers, Krainę Lodu, Piękną i Bestię czy Mandaloriana. 

  Jeśli nie jesteście pewni, jaki wzór kupić swojemu dziecku, podzieliliśmy naszą ofertę obrazów dla dzieci według wieku, aby pomóc Wam dokonać właściwego wyboru.

  clanek_004

  Diamentowy obraz z własnego zdjęcia dziecka

  Chcecie zamówić haft dla dziecka, ale nie jesteście pewni, czy obraz konia, szczeniaka lub motocykla się mu spodoba? Niech zatem stworzy diamentowy obraz z własnym zdjęciem, ze zdjęciem zwierzaka lub nawet całej rodziny. Zlecenie wykonania obrazu z własnego zdjęcia nie jest wcale skomplikowane. Przy zamówieniu wystarczy przesłać wybrane zdjęcie, a my przekształcimy je dla Ciebie w diamentową mozaikę. 

  Wystarczy przestrzegać kilku zasad, aby efekt był zadowalający:

  • prześlij możliwie największe zdjęcie
  • zdjęcie powinno być ostre, a szczegóły wyraźnie dostrzegalne
  • zdjęcie powinno mieć odpowiednio dużą rozdzielczość (co najmniej 1 MB)
  • w przypadku portretów, twarz powinna być wystarczająco duża, aby wszystkie szczegóły i subtelne cieniowanie wyszły prawidłowo
  • uważaj na cienie (jeśli szczegóły są w cieniu, wtopią się w otoczenie i nie dadzą dobrego efektu) 

  Inne sposoby rozrywki dla dzieci

  Jest wiele innych sposobów na zaangażowanie dziecka. Mogą to być na przykład różnego rodzaju gry słowne. Są one szczególnie przydatne podczas długich podróży samochodem, kiedy dziecko zaczyna się nudzić. Jedną z takich gier jest ta, w której wymyślasz zawód, rzecz, osobę lub zwierzę, a dziecko próbuje zgadnąć, zadając proste pytania. 

  Jeśli szukasz sposobu na zapewnienie dziecku rozrywki w domu, możesz też spróbować sprawdzonych aktywności, takich jak puzzle, memory, krzyżówki dla dzieci, malowanie, gra w chowanego czy modelarstwo. Możesz też spróbować zasadzić z dzieckiem jakieś zioła w doniczce, a potem może ono regularnie obserwować, jak roślinka rośnie. Najwdzięczniejszą rośliną w tym przypadku jest rukiew wodna. Wystarczy położyć ją na wilgotnej wacie i już po dwóch dniach można zauważyć pierwsze kiełki. 

  Istnieje niezliczona ilość sposobów na rozrywkę dla dziecka. Nie bójcie się być kreatywni, ale nie zmuszajcie niepotrzebnie dzieci do zabaw, które nie sprawiają im przyjemności. Raczej zawsze staraj się wymyślić coś, co ich naprawdę wciągnie.