Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jak rozpocząć tworzenie obrazów

Malowanie diamentami to twórcze hobby i nowy trend w kreatywnym spędzaniu wolnego czasu. Diamentowe malowanie to forma sztuki, która nie wymaga żadnego doświadczenia i pozwala każdemu stać się artystą. Polega ona na tworzeniu obrazów za pomocą kolorowych diamentów, przyklejanych na płótno. Dzięki czemu powstaję oryginalne mozaiki diamentowe, które mienią się kolorami, błyszczą i lśnią!

To świetne hobby, przy którym można się zrelaksować. Po dokończeniu, obraz można powiesić w dowolnym pomieszczeniu, gdzie stanie się piękną dekoracją.

Malowanie diamentami jest bardzo proste i nadaje się dla każdego. Otrzymujesz zestaw zawierający wszystko, co jest Ci potrzebne. Przygotujesz samoprzylepne płótno z nadrukowanym motywem, na którym będziesz przyklejać diamenty. Przygotujesz również aplikator, miseczkę do nabierania diamentów, wosk ułatwiający chwytanie diamentów oraz woreczki z diamentami. Każdy woreczek ma swój symbol, który znajduje się również na płótnie. Wybierz symbol, od którego chcesz zacząć i wysyp diamenty do miski. Aplikatorem, nabierz niewielką ilość wosku, a następnie nabierz nim diament i umieść go na odpowiednim symbolu na płótnie. Powtarzaj tę czynność, aż umieścisz na płótnie wszystkie diamenty. Obserwuj, jak pod rękami powstaje Twoje oryginalne dzieło sztuki. Do każdego zestawu dołączona jest również broszurka ze szczegółowymi instrukcjami.

Zobacz na filmie czym jest malowanie diamentami

Postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami i stwórz piękny diamentowy obraz

1

Przygotuj małe woreczki z diamentami, które znajdują się w Twoim zestawie do malowania diamentami.

2

Na każdym woreczku z diamentami znajduje się symbol. W zestawie znajdują się również torebki wielokrotnego użytku i naklejki z symbolami.

3

Znajdź symbol na płótnie. Następnie znajdź ten sam symbol na woreczku, przesyp diamenty do woreczka wielokrotnego użytku i naklej na nim odpowiedni symbol. Ułatwia to orientację.

4

Odklej kawałek przezroczystej folii z samoprzylepnego płótna.

5

Wybierz symbol, od którego chcesz zacząć i przyklej diamenty.

6

Znajdź kolejny symbol w legendzie na płótnie.

7

Znajdź woreczek z symbolem, który odpowiada symbolowi na płótnie.

8

Wysyp diamenty z torebki do miski do nabierania diamentów.

9

Weź aplikator i nabierz na końcówkę masę woskową.

10

Aplikatorem nabierz diament z miski. Zawsze chwytaj diament za jego ostrą końcówkę, aby móc przykleić go na płótno okrągłą stroną.

11

Umieść diament na odpowiednim symbolu na płótnie.

12

Kiedy skończysz, opraw swoje dzieło w ramkę i powieś na ścianie.

Dodatkowe WSKAZÓWKI

  • Dla początkujących polecamy mniejszy rozmiar - 40x50 cm. Wybierz motyw, który Ci się podoba i zamów go.
  • Zanim zaczniesz tworzyć, przygotuj wszystkie elementy zestawu i uporządkuj miejsce pracy.
  • Płótno powinno być umieszczone na większej płaskiej powierzchni, aby można było wygodnie pracować.
  • Nie należy od razu zdzierać przezroczystej folii z całego płótna. Jeśli odkleisz całą folię z płótna, kurz i brud mogą dostać się na lepką warstwę. Zalecamy stopniowe odklejanie przezroczystej folii w miarę przyklejania diamentów.
  • Zalecamy rozpoczęcie klejenia diamentów od góry.
  • Jeśli popełnisz błąd i umieścisz diament na niewłaściwym symbolu na płótnie, możesz odkleić go pęsetą, która dołączona jest do zestawu.
  • Zadbaj o dobre oświetlenie miejsca, w którym będziesz pracować nad obrazem.
  • Podczas przyklejania nie należy zbyt mocno dociskać diamentów do płótna. Diamenty same przykleją się do samoprzylepnego podłoża.
  • Jeśli chcesz przyspieszyć klejenie diamentów i przyklejać po kilka takich samych diamentów jednocześnie, możesz użyć jednej z dwóch końcówek na aplikator, które znajdują się w każdym zestawie.