Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Co to jest diamentowe malowanie i dlaczego jest tak popularne?

Diamentowe malowanie to zabawne, interaktywne zajęcie plastyczne o nieograniczonych możliwościach twórczych. Malowanie diamentami przypomina malowanie po numerach lub haft krzyżykowy. Płótno jest podzielone na siatkę, a każde pole jest oznaczone symbolem. Na tych polach umieszczane są małe różnokolorowe diamenty.

clanek_001

Ta nowa forma tworzenia obrazów to fantastyczny sposób na nawiązanie więzi z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi! Ideą malowania diamentami jest doświadczanie tworzenia dzieła sztuki, które przynosi relaks i ukojenie dla duszy. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym artystą, który chce spróbować tej nowej techniki, czy rodzicem, który chce się pobawić malowaniem z dziećmi, pokochasz to uczucie tworzenia własnego dzieła sztuki.

Wiele osób, które próbowały swoich sił w tworzeniu diamentowego obrazu, twierdziło, że było to wyjątkowe doświadczenie. Niektórzy znaleźli swoje nowe ulubione hobby. Nic dziwnego - praca nad tworzeniem obrazu z małych diamentów to przyjemny relaks! Efektem tej pracy jest piękny obrazek z błyszczących kamyczków.

Co się znajduje w zestawie do malowania diamentami?

 • wysokiej jakości płótno samoprzylepne z nadrukowanym motywem
 • przezroczysta folia chroniąca klej na płótnie przed wysychaniem i zabrudzeniami
 • najwyższej jakości aplikator z dwoma końcówkami
 • miseczka do nabierania diamentów
 • masa woskowa ułatwiająca chwytanie diamentów
 • woreczki wielokrotnego użytku z diamentami o najwyższej jakości
 • wysokiej jakości pęseta
 • arkusz kontrolny A4
 • haczyki do powieszenia obrazka
 • instrukcje w wielu językach

Jak malować diamentami?

Początek jest bardzo prosty i podobny do malowania po numerach, ale zamiast farb akrylowych używa się kolorowych diamentów! Płótno jest pokryte warstwą samoprzylepną, dzięki czemu diamenty pozostają na swoim miejscu. Nie jest więc potrzebny żaden klej.

W zestawie do malowania diamentami znajduje się aplikator przeznaczony do umieszczania diamentów we właściwym miejscu. Użyj końcówki aplikatora, aby najpierw nabrać trochę wosku. Wosk ma zdolność przyklejania się do pojedynczego diamentu, ale jego siła klejenia jest znacznie mniejsza niż siła klejenia płótna.

Samoprzylepna warstwa płótna jest oczywiście przykryta folią, którą należy odkryć dopiero przed rozpoczęciem pracy. Nie odsłaniaj jednak całości, tylko tę część, którą chcesz ozdobić diamentami.

Wybierasz aplikatorem jeden diament, przenosisz go na płótno i umieszczasz tam, gdzie jego miejsce. Lepka warstwa na płótnie sprawi, że diamencik będzie przylegał do powierzchni. Aplikator jest znów gotowy do nabrania kolejnego diamentu i przeniesienia go na płótno. To takie proste! 

clanek_002

Korzyści zdrowotne wynikające z malowania diamentami

Diamentowe malowanie pozwala odkryć w sobie artystę i zaangażować się w tworzenie dzieła sztuki, co w naturalny sposób poprawia samopoczucie. Malowanie diamentami może mieć nawet działanie terapeutyczne, ponieważ pozwala umysłowi skupić się na wykonywaniu jednego zadania. Skupienie się na jednym głównym temacie uwalnia stres, a następnie odpręża ciało.

Relaks może pomóc zminimalizować bóle mięśni, stawów, głowy i inne dolegliwości fizyczne. Łagodzenie objawów zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, zespół wypalenia zawodowego itp. jest oczywistą korzyścią płynącą z malowania diamentami.

Diamentowe malowanie nie tylko zapewni Ci niedrogą formę terapii, ale sprawi Ci radość w postaci własnoręcznie stworzonego dzieła sztuki! Malowanie diamentami to ekscytujące i wciągające hobby, które może przynieść wiele satysfakcji, jeśli jest wykonywane we właściwy sposób. 

Zalecana technika malowania diamentami

Oczywiście, każdy może wybrać swój własny styl i sposób pracy. Z naszego doświadczenia jednak wynika, że najlepiej jest zastosować się do kilku dobrych praktycznych rad:

 • Wybierz jeden kolor diamentów i wypełnij nimi tylko jedno pole. 
 • Nie staraj się wypełnić jednym kolorem kilku pól. Miałbyś wtedy problem ze znalezieniem wszystkich szczelin, do których pasują inne kolory.
 • Odsłoń tylko tę część folii, która przykrywa pole, na którym będziesz osadzać diamenty.
 • Po zakończeniu pracy nad jednym polem należy ponownie przykryć go folią i lekko docisnąć dłonią, aby jeszcze lepiej przymocować diamenty do kleju. 
 • Upewnij się, że obraz jest całkowicie przykryty folią, gdy nad nim nie pracujesz.
 • Folię zdejmij aż po zakończeniu całego obrazu. 

clanek_003

Dlaczego diamentowe malowanie jest bardziej zabawne i przyjemne niż inne techniki?

Przede wszystkim jest to łatwe! Proces jest bardzo prosty i podobny do malowania po numerach, ale zamiast farb akrylowych, używa się kolorowych koralików! 

Technika malowania diamentami jest o krok bliżej dla tych, którzy chcą spróbować stworzyć dzieło sztuki bez wcześniejszego doświadczenia plastycznego. Nie wymaga tak pewnej ręki, jak na przykład malowanie po numerach.

Niektórzy dostawcy oferują diamenty kwadratowe. Układanie ich w taki sposób, aby znajdowały się w jednej płaszczyźnie, może nie być łatwe. Nasze diamenty są okrągłe, więc nie musisz pilnować, aby je przykleić właściwą stroną.

Zamów mozikę diamentową na stronie diamentowe-malowanie.pl

Dlaczego warto zamówić obrazy, właśnie u nas? Jesteśmy największym w Europie producentem mozaiki diamentowej. Sprzedajemy ją w wielu krajach UE. Każdy Klient jest dla nas ważny i każdego traktujemy z taką samą troską, chcemy, aby czerpał z malowania maksymalną przyjemność.

W naszym sklepie internetowym można znaleźć ponad 5000 motywów. Wierzymy, że po pierwszej próbie chętnie do nas wrócisz, tak jak robi to zdecydowana większość naszych Klientów. Malowanie diamentami to zabawne i antystresowe zajęcie, które pozwoli Ci się zrelaksować i zapomnieć o zmartwieniach. W dodatku jest to dość wciągające!

Jesteśmy przygotowani na to, aby nasi Klienci do nas wracali. Mamy dla nich Klub lojalnościowy. Zarejestruj się, aby korzystać z atrakcyjnych zniżek

 • 2 % zniżki natychmiast po rejestracji
 • łączna wartość zakupów powyżej 660 zł - 3 % rabatu
 • łączna wartość zakupów powyżej 1500 zł - 4 % rabatu
 • łączna wartość zakupów powyżej 2330 zł - 6 % rabatu

Wszystkie zakupy są sumowane na Twoim koncie Klienta. Po osiągnięciu danego progu otrzymujesz dożywotnią zniżkę procentową. Dlatego warto zarejestrować się już przy pierwszym zakupie na www.diamentowe-malowanie.pl, aby nie przegapić żadnej okazji do zaoszczędzenia. 

Oferujemy również bezpłatną wysyłkę przy każdym zakupie powyżej 221 zł. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz zadać nam jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy. Napisz do nas na adres info@diamentowe-malowanie.pl, odpowiemy jak najszybciej to możliwe. Pod naszym numerem telefonu jesteśmy dostępni w dni robocze od 8:00 do 16:00.
Polecamy również zapoznanie się z sekcją Poradnik. Znajdziesz tam wiele wskazówek i porad, które przeprowadzą Cię przez proces zakupu od początku do końca i doradzą, jak czerpać prawdziwą przyjemność z malowania.