Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zalety diamentowego malowania

W naszym sklepie internetowym oferujemy wiele zestawów do malowania diamentami, które są odpowiednie dla osób w każdym wieku! Malowanie diamentami jest bardzo prostą formą sztuki i polega na wykorzystaniu gotowego wzoru, który można wybrać z naszej strony internetowej. Technika ta ma wiele zalet. Niektóre z nich wymienimy w tym artykule.

clanek_001

W malarstwie diamentowym wykorzystuje się małe kamyczki przypominające diamenty, które umieszcza się w odpowiednich miejscach, aby stopniowo uzyskać końcowy obraz pełen żywych kolorów. Dlaczego każdy powinien spróbować malowania diamentami?

Pozbądź się stresu

Wszyscy wiemy, że czas nie stoi w miejscu, a życie biegnie do przodu, podczas gdy my próbujemy za nim nadążyć.  Może to być niekiedy bardzo przytłaczające i stresujące, ale  z pomocą malowania diamentami można pozbyć się stresu. Siadając wygodnie i pracując nad obrazem, można na kilka godzin zapomnieć o troskach tego świata i cieszyć się cudownym spokojem. 

Wiele osób czuje się spokojniej i bezpieczniej, gdy daje upust swoim emocjom w twórczy sposób np. w formie diamentowego malowania, które w zasadzie nie wymaga żadnego większego doświadczenia czy umiejętności. Malowanie diamentami pomaga radzić sobie ze stresem i innymi obciążeniami, które nakłada na nas coraz szybsze życie. 

clanek_002

Rozwijaj aktywne myślenie

Malowanie diamentami pomaga również myśleć bardziej aktywnie i ćwiczy mózg w lepszej koncentracji. Przy malowaniu diamentami musisz trzymać się wzoru i zwracać uwagę na szczegóły, co wprowadzi Cię w stan zwiększonej koncentracji.

Ta forma sztuki jest więc niezwykle korzystna dla naszego zdrowia psychicznego, ponieważ wymaga użycia różnych części mózgu. Wykorzystanie logiki i kreatywności pomoże Ci stworzyć arcydzieło, o którym Ci się, nawet nie śniło, a wszystko to przy jednoczesnym zaangażowaniu obu półkul mózgowych.

Baw się i rozwijaj swoją kreatywność

Diamentowe malowanie pomaga myśleć w bardziej kreatywny sposób, co w efekcie pozwala spojrzeć na świat nowymi oczami. Myślenie w sposób kreatywny sprawia, że życie staje się przyjemniejsze i bardziej radosne. Zestaw do malowania diamentami jest właśnie takim rodzajem kreatywnej pracy, którą z pewnością docenisz!

Do wyboru jest aż 5000 motywów, dlatego z łatwością znajdziesz coś dla siebie. Jeśli pracujesz nad projektem, który sprawia Ci przyjemność i który naprawdę Cię cieszy, malowanie diamentami będzie jeszcze przyjemniejsze i bardziej ekscytujące.

clanek_003

Diamentowe malowanie to nie tylko relaksujące zajęcie dla dorosłych, ale także świetna zabawa dla naszych najmłodszych. Malowanie diamentami pomaga skupić się na pracy, którą wykonują. Instynkt twórczy jest czymś, co wszyscy mamy w sobie od dzieciństwa, ale z wiekiem rutyna i obowiązki wypierają go na rzecz mniej produktywnych zajęć.

Nie ma większej przyjemności niż spędzanie czasu na robieniu czegoś, co przynosi radość. Ten aspekt jest niezbędny, aby być szczęśliwym i zrelaksowanym człowiekiem. Znacznie wydłuża to życie i poprawia jego jakość. Zadowoleni i szczęśliwi ludzie po prostu nie bardzo chcą umierać. Zachwycanie się kształtami i kolorami przynosi radość, stymuluje mózg i zwiększa poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia.

Popraw swoje umiejętności komunikacyjne

Diamentowe malowanie pozwala na wyrażenie wielu emocji i uczuć, które często niełatwo jest przekazać werbalnie. Innymi słowy, malowanie diamentami daje możliwość pokazania, jak naprawdę widzisz świat. Zajęcia plastyczne są bardzo pomocne dla osób z zaburzeniami komunikacji.

Popraw sobie samopoczucie

Podczas malowania diamentami należy się maksymalnie skoncentrować. Oznacza to, że odsuwasz od siebie negatywne myśli i zmartwienia. Kiedy koncentrujesz się na malowaniu, wszystkie inne negatywne myśli znikają, a Twój nastrój się poprawia.

Mistrzowie zen zalecają medytację. Uczy nas ona całkowitego opróżnienia umysłu, tak aby żadne myśli nas nie obciążały. Jest to oczywiście bardzo trudne, ponieważ umysł jest zawsze czymś zajęty. Malarstwo diamentowe sprowadza go do jednej myśli, co ma podobnie wyzwalający efekt.

Dlatego też coraz częściej stosuje się terapie psychologiczne z wykorzystaniem różnych form  artystycznych, w przypadku dzieci i osób dorosłych ponieważ malowanie zmniejsza depresję i lęk.

clanek_004

Trenuj swoje zdolności motoryczne

Czy wiesz, że malowanie diamentami poprawia zdolności motoryczne? Oznacza to, że za każdym razem, gdy siadasz ze swoimi małymi, lśniącymi diamentami, coraz lepiej wykorzystujesz swoje umiejętności. Dlatego malowanie diamentami jest szczególnie ważne dla dzieci, ponieważ rozwija i trenuje ich zdolności ruchowe.

Dlaczego warto zamówić obrazy właśnie u nas?

Jesteśmy największym w Europie producentem mozaiki diamentowej. Sprzedajemy ją w wielu krajach UE. Każdy Klient jest dla nas ważny i każdego traktujemy z taką samą troską, chcemy, aby czerpał za malowania maksymalną przyjemność.

W naszym sklepie internetowym można znaleźć ponad 5000 motywów. Wierzymy, że po pierwszej próbie chętnie do nas wrócisz, tak jak robi to zdecydowana większość naszych Klientów. Malowanie diamentami to zabawne i antystresowe zajęcie, które pozwoli Ci się zrelaksować i zapomnieć o zmartwieniach. W dodatku jest to dość wciągające!

Jesteśmy przygotowani na to, aby nasi Klienci do nas wracali. Przygotowaliśmy dla nich Klub lojalnościowy. Zarejestruj się, aby korzystać z atrakcyjnych zniżek

  • 2 % zniżki natychmiast po rejestracji
  • łączna wartość zakupów powyżej 660 zł 3 % rabatu
  • łączna wartość zakupów powyżej 1500 zł 4 % rabatu
  • łączna wartość zakupów powyżej 2330 zł 6 % rabatu

Wszystkie zakupy są sumowane na Twoim koncie Klienta. Po osiągnięciu danego progu otrzymujesz dożywotnią zniżkę procentową. Dlatego warto zarejestrować się już przy pierwszym zakupie, na www.diamentowe-malowanie.pl, aby nie przegapić żadnej okazji do zaoszczędzenia. 

Oferujemy również bezpłatną wysyłkę przy każdym zakupie powyżej 221 zł. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz zadać nam jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy. Napisz do nas na adres info@diamentowe-malowanie.pl, odpowiemy jak najszybciej to możliwe. Pod naszym numerem telefonu jesteśmy dostępni w dni robocze od 8:00 do 16:00. 

Polecamy również zapoznanie się z sekcją Poradnik. Znajdziesz tam wiele wskazówek i porad, które przeprowadzą Cię przez proces zakupu od początku do końca i doradzą, jak czerpać prawdziwą przyjemność z malowania.