Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czym różni się malowanie diamentami od malowania po numerach

Szukasz ciekawych zajęć plastycznych, które można wykonać w domu z rodziną? Może próbowaliście już kiedyś malować i niezbyt Wam to odpowiadało. Jeśli tak, to nie musisz od razu rezygnować z zajęć plastycznych - może spróbujesz malowania diamentami?

clanek_001

W przeciwieństwie do malowania po numerach, u którego nie trzeba mieć dużego doświadczenia artystycznego, malowanie diamentami nie wymaga żadnego doświadczenia artystycznego! Dzisiaj przedstawimy Ci różnice między diamentowym malowaniem a malowaniem po numerach. Jesteśmy pewni, że wielu Klientów są tego bardzo ciekawi!

CO TO JEST DIAMENTOWE MALOWANIE

W naszym entuzjastycznym podejściu do malowania diamentami nie możemy zapomnieć, aby go krótko przedstawić. Sama nazwa jest nieco myląca. W rzeczywistości nie będziesz malować. Nie potrzebujesz żadnych farb, pędzli, kredek ani pisaków. W przypadku malarstwa diamentowego mówimy raczej o "tworzeniu" obrazu niż o jego "malowaniu".

O malowaniu diamentami można porównać do tworzenia mozaiki lub malowania w stylu pointylizmu. Zamiast używać pociągnięć pędzla (jak w malowaniu po numerach), umieszcza się małe kolorowe diamenty na wyznaczonych miejscach. Jeśli słyszeliście o sztuce pixel art, możesz ją sobie wyobrazić w ten sposób!

ROZMIAR PŁÓTNA STANOWI ZAUWAŻALNĄ RÓŻNICĘ

Ponieważ przy malowaniu diamentami używamy diamentów o tej samej wielkości, więc obraz na małym płótnie, będzie z konieczności wyglądał bardziej abstrakcyjnie i pikselowato. Jest to podobny efekt, jak w przypadku "ukrywania" w telewizji twarzy kogoś, kto nie chce być zidentyfikowany.

Jeśli kupisz duże płótno, masz więcej miejsca na diamenty i możesz tworzyć bardziej skomplikowane wzory i cieniowania. Im większy rozmiar, tym bardziej efekt końcowy będzie zbliżony do oryginalnego obrazu.

Nadal masz problem z wyobrażeniem sobie tego? Spróbujmy to zatem przeanalizować na bardziej obrazowym przykładzie. Wyobraź sobie klocki o boku 5 cm. Masz nieograniczoną ilość klocków i kolorów, ale masz płótno o wymiarach 1x1 m. Oznacza to, że na płótnie zmieścisz tylko 400 klocków, co nie wystarczy do uzyskania drobnych szczegółów. 

Wystarczy jednak powiększyć boki płótna dwukrotnie, a liczba kostek, które zmieszczą się na płótnie, wzrośnie czterokrotnie. Możemy zatem ułożyć już 1600 klocków, co pozwala nam na otrzymanie drobniejszych szczegółów. Tam, gdzie wcześniej musieliśmy użyć jednej kostki w jednym kolorze, teraz możemy użyć 4 kostek, z których każda może mieć inny odcień.

Nasze diamenty są wystarczająco małe, aby obraz zawierał drobne szczegóły, ale z drugiej strony nie są zbyt małe, aby były niewygodne i trudne w obróbce. Oferujemy dwa rozmiary obrazów:  40x50 i 80x100 cm.

Na przykład ten abstrakcyjnie kolorowy kot z pewnością zasługuje na większe płótno, na którym diamenty stworzą te zachwycające kolorowe detale.

clanek_002

PRACUJESZ W SWOIM TEMPIE

W przeciwieństwie do tradycyjnego malarstwa lub malowania po numerach, malarstwo diamentowe nie ma ograniczeń czasowych. Podczas gdy przy malowaniu trzeba brać pod uwagę potencjalne wyschnięcie farb, proces tworzenia mozaiki jest o wiele łatwiejszy. Jedyną rzeczą, o którą trzeba dbać, to aby klej pozostał lepki.

Diamentowe malowanie jest zajęciem o wiele bardziej rekreacyjnym i łatwym. Wystarczy umieścić diamenty tam, gdzie jest ich miejsce na płótnie. Nie ma żadnego pośpiechu, więc można pracować szybko lub wolno, 10 minut lub 4 godziny, jak kto woli.

Nad drzewem, które reprezentuje wszystkie cztery pory roku, możesz spokojnie pracować przez cały rok.

clanek_003

MNIEJ BAŁAGANU

Podczas malowania farbami nie da się uniknąć bałaganu - czasem farba ścieknie, gromadzą się pędzle i chusteczki do czyszczenia pędzli, a każdemu choć raz udało się przewrócić kubek z wodą.

W przypadku malowania diamentami nie ma takiego ryzyka. Nawet pomimo tego, że diamenty są klejone, nie używa się kleju - po prostu umieszcza się je na warstwie samoprzylepnej. Największy bałagan, jaki może się zdarzyć, to przypadkowe rozsypanie diamentów.

Nie trzeba się też martwić, że nieostrożnym ruchem zepsuje się rysunek, ponieważ w przeciwieństwie do mokrej farby diamentów nie można rozmazać na płótnie. Oczywiście, może się zdarzyć, że przypadkowo umieścisz diament w niewłaściwym miejscu, ale można go łatwo usunąć przy pomocy pęsety, którą masz w zestawie. 

NIE WYMAGA ZBYTNIEGO SKUPIENIA

Malowanie diamentami nie wymaga wiele uwagi. Przy lepieniu można zatem spokojnie oglądać telewizję lub rozmawiać z przyjaciółmi! Możesz też zaangażować swojego partnera lub dzieci. Wspólna praca na pewno przyniesie Wam więcej radości.

Na przykład, możecie się wspólnie bawić, tworząc obraz przedstawiający zwierzaka, który jest miłośnikiem kawy.

clanek_004