Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dzika przyroda oczami wyobraźni Joea Hautmana

Urzeka Cię natura i jej niespotykane piękno? Zakochałeś się w dzikiej przyrodzie i jej dzikości? W takim razie zachwycą Cię dzikie motywy zwierzęce amerykańskiego artysty Joe Hautmana. Teraz i Ty możesz mieć w domu kawałek dzikiej przyrody w postaci diamentowego obrazu, który posłuży jako pomysłowa dekoracja Twojego domu.

Wystarczy wybrać swój ulubiony motyw na Diamondi, który nie tylko zapewni chwilę korzystnego odpoczynku i wytchnienia od codziennego stresu i zgiełku, ale także pomoże odkryć i rozwinąć różne zakamarki wyobraźni i kreatywności. Haft diamentowy jest o tyle świetny, że pozwala ćwiczyć cierpliwość, koncentrację i drobną motorykę.

Jak już wspomniano, obraz możesz wykorzystać do dekoracji swojego wnętrza lub jako oryginalny prezent dla kogoś bliskiego. Jeśli masz w swoim otoczeniu kogoś, kto jest miłośnikiem tygrysów, lisów lub ptaków, taki prezent z pewnością go zachwyci i wywoła uśmiech na jego twarzy. Wspaniałą rzeczą jest to, że możesz podarować już gotowy obraz lub dać obdarowanej osobie zestaw, który następnie wyhaftuje. 

clanek_001

Joe Hautman

Od najmłodszych lat Joe uwielbiał rysować i malować, ale szybko zafascynował się naukami przyrodniczymi. Jego talenty artystyczne zeszły na dalszy plan podczas kariery akademickiej. Studiował fizykę i astronomię na Uniwersytecie w Minnesocie, a ostatecznie uzyskał doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie w Michigan.

Podczas aktywnej kariery naukowej, Joe wziął udział w konkursie Federal Duck Stamp, aby ćwiczyć swoje umiejętności artystyczne. Jego zaskakująca wygrana w konkursie w 1991 roku była impulsem do powrotu do jego pierwszej miłości - sztuki. Chociaż nigdy nie sprzedał obrazu, nagle znalazł się z wizytą u prezydenta George'a H. Busha w Gabinecie Owalnym, gdzie otrzymał wyróżnienia za swoje osiągnięcia artystyczne.

Obecnie jest pełnoetatowym malarzem i znajduje swoją artystyczną karierę jako wyzwanie i spełnienie, jak jego badania naukowe. Joe wygrał federalny konkurs na znaczek kaczki ponownie w 2002, 2008 i 2012 roku, a także był pięciokrotnym zwycięzcą ze swoim wykonaniem łabędzi trąbiących, które pojawiły się na znaczku w 2016 i 2017 roku.

Joe mieszka w Plymouth w stanie Minnesota. Jego prace przedstawiają nie tylko różne zwierzęta Ameryki Północnej, ale także tygrysy i inne dzikie zwierzęta. Dobrze zbadane szczegóły i precyzyjne naturalistyczne ustawienia w jego obrazach odzwierciedlają jego naukowe wykształcenie, jak również szacunek dla dzikich zwierząt i ich środowiska.

Ale Joe nie jest jedynym odnoszącym sukcesy artystą, ma jeszcze dwóch braci, Roberta i Jamesa. Talent zdecydowanie występuje w ich rodzinie, ponieważ bracia Hautman ustalili się jako wiodąca rodzina artystów dzikiej przyrody w Ameryce. Wszyscy trzej bracia zdobyli liczne wyróżnienia i nagrody oraz zdominowali wiele stanowych i krajowych konkursów kaczych znaczków. Ich prace pojawiły się na ponad 50 stanowych i federalnych znakach ochrony przyrody. Talent braci Hautman został również przedstawiony w filmie Fargo. Zdobyli oni krajowe nagrody w telewizji, National Public Radio oraz w wielu amerykańskich gazetach.

Motywy dzikiej przyrody na Diamondi

Zaintrygowała cię na tyle dzika przyroda Joe Hautmana, że po prostu musisz mieć w domu przynajmniej jeden z jego motywów? Oczywiście, że możesz i nie musisz trzymać się tylko jednego.

Jeśli urzeka Cię wdzięk dzikich bestii, które sprawiają majestatyczne wrażenie, to ten obraz przypadnie Ci do gustu. Lampart i młode lub Tygrys i młode mogą stać się Twoją muzą i sposobem na odnalezienie spokoju i odpoczynku. Pewnie nie chciałbyś stanąć twarzą w twarz z taką bestią na wolności, ale podziwianie jej piękna na płótnie podczas układania diamencików jest zdecydowanie tego warte.

clanek_002

Jeśli nadal chciałbyś pozostać przy bestiach, ale te kocie nie są do końca twoją filiżanką kawy, możesz być zainteresowany uroczymi lisami z ich maleńkimi noskami. Tak więc obrazek Siedzące lisie młode lub Lisy w trawie może posłużyć jako wspaniała dekoracja do pokoju dziecięcego lub jako prezent dla kogoś, kto bardzo lubi te rudzielce.

clanek_003

Bestie nie są do końca twoje ulubione? Wolisz ciepłe krajobrazy i zwierzęta wyjątkowe w swoim wyglądzie? W takim razie wybierzmy się do Afryki, a konkretnie do afrykańskich żyraf safari, które spełniają wszystkie te wymagania. Ich ciekawą cechą jest to, że każda żyrafa ma indywidualny wzór plamek, podobnie jak to jest z liniami papilarnymi. Eksponując więc gotowy obraz, można przekazać ten fakt zwiedzającym jako dodatkowy punkt zainteresowania.

clanek_004

Fascinuje Vás spíše ptactvo a jejich schopnost vznášet se na obloze? Pokud máte rádi barevné roztomilé ptáčky, kteří si prozpěvují v korunách stromů, jistě by se Vám mohl zalíbit například motiv Pták stehlík a bílá rozkvetlá větev, který oplývá jasně žlutými barvami připomínajícími hřejivé slunce. Dalším ojedinělým motivem je Sýkora a větev s plody, který se bude krásně vyjímat například v ložnici či obývacím pokoji. A jestli Vás očarovaly velké a tajemné oči nočních dravců, motiv Sova na větvi v noci a chata bude přesně to, co hledáte.

clanek_005

Na koniec musimy wspomnieć o zwierzęciu, które było częścią sukcesu Joe. Możesz również wykazać się kreatywnością w przypadku motywu kaczki i podziwiać jej kolorowe pióra i uroczy wygląd. Wszystko to połączone w renderze obrazu dzikiej przyrody, który z pewnością ucieszy każdego miłośnika tych uroczych stworzeń. Kaczki w locie nad jeziorem mogą więc posłużyć jako wspaniała dekoracja salonu w stylu przyrodniczym lub gabinetu myśliwego czy przyrodnika.

clanek_006

Jeśli więc jesteś zafascynowany i oczarowany twórczością utalentowanego amerykańskiego artysty Joe Hautmana, z pewnością znajdziesz wśród motywów swój wymarzony, który umili Ci długie chwile i pomoże się zrelaksować. Wspaniałe w hafcie diamentowym jest to, że nic Cię nie napędza. Możesz cieszyć się tworzeniem w całkowitym spokoju, bez zbędnego stresu i w pełni zanurzyć się w świecie dzikich zwierząt i błyszczących kamieni. Zobaczysz jak szybko to zajęcie zamieni się w nałóg, który przyniesie Ci radość i wiele korzyści.

Wspaniałą rzeczą w zestawie do haftu diamentowego Diamondi jest to, że zawiera wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia. Nie ma więc potrzeby martwić się o zakup dodatkowych materiałów, ponieważ zestawy do malowania diamentów zawierają wszystko. Znajdziesz tu samoprzylepne płótno, aplikator z dwoma uchwytami, wosk ułatwiający chwytanie diamentów, kartę kolorów, pęsetę, miskę do nabierania diamentów i woreczki strunowe.

Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest ciche i wygodne miejsce, aby zacząć tworzyć, a nawet coś dobrego do jedzenia lub picia. Możesz posłuchać ulubionej muzyki, podcastu lub po prostu cieszyć się chwilą ciszy, która jest niczym pieszczota dla duszy. A kiedy już skończysz malować, poczujesz radość z gotowego dzieła, które następnie możesz wyeksponować, na przykład wieszając je na ścianie lub stawiając na półce, gdzie będzie się pięknie prezentować i rozświetlać Twoje wnętrze.