Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jak prawidłowo wykonywać haft diamentowy, aby w pełni się zrelaksować?

W ostatnich latach obserwujemy stale rosnącą popularność haftu diamentowego. Jednak nic dziwnego, skoro jest to czynność uspokajająca. Na pewno znacie to uczucie, kiedy wracacie do domu z pracy i macie już wszystkiego dość. Leżenie przed telewizorem nie jest idealnym relaksem dla każdego. Z drugiej strony, samo tworzenie czegoś to świetny sposób na oczyszczenie głowy po ciężkim dniu. Dlatego właśnie haft diamentowy jest idealnym wyborem. Jeśli jednak dopiero zaczynasz, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni się zrelaksować i uniknąć popełniania błędów, które mogą przyprawić o ból głowy.

clanek_001

Wybierz odpowiedni motyw

Większość z nas wybiera swój motyw głównie na podstawie tego, czy nam się podoba, czy nie - co jest prawdopodobnie oczywiste. Powinniśmy jednak również wziąć pod uwagę fakt, że niektóre motywy są bardziej wymagające. Przykładowo, jeśli nie chcesz w pełni koncentrować się na hafcie diamentowym i oglądasz też przy tym swój ulubiony serial, to wybierz takie obrazy, które nie zawierają wielu różnych kolorów. Wtedy nie będziesz się na siebie denerwować, jeśli przypadkowo przykleisz jeden diament trochę za blisko lub za daleko.

Z drugiej strony, jeśli lubisz poświęcać całą swoją uwagę haftowi diamentowemu, to możesz zdecydowanie poradzić sobie z bardziej wymagającymi projektami, które zawierają wiele kolorów.

Zorganizuj materiały

Zanim zaczniesz pracę nad swoim haftem diamentowym uporządkuj najpierw wszystko, co otrzymasz w pakiecie Diamondi. Zalecamy umieszczenie torebek z diamentami w małych miseczkach lub pudełkach, ponieważ ostatnią rzeczą o jakiej marzymy, gdy myślimy o relaksie, to zbieranie setek maleńkich diamentów rozsypanych po dywanie. Jeśli zamierzasz wsypać diamenty do pudełek przed faktycznym malowaniem diamentami, upewnij się, że są one odpowiednio oznakowane. Zwłaszcza jeśli malujesz diamenty w wielu podobnych kolorach.

Uważaj na folię ochronną

Folia ochronna jest ważną częścią obrazu diamentowego. Folia ta chroni przed zanieczyszczeniem warstwę samoprzylepną znajdującą się na obrazie. Niezależnie od tego, czy będzie to fruwający kurz, czy sierść czworonożnych pupili, może to spowodować zmniejszenie lepkości górnej warstwy. Dlatego zalecamy pracę w sekcjach i odklejanie tylko tej części folii z obrazem diamentowym, którą chcesz „pomalować”. Jeśli przesadzisz, nie zapomnij ponownie przykleić ją na obrazie. Prawdopodobnie możesz sobie wyobrazić, jaki byłby bałagan, gdybyś chwycił swój diamentowy obraz, a byłby na nim zaschnięty klej ze źle przyklejonymi diamentami.

clanek_004

Haft diamentowy będzie również przyjemniejszy w tym sensie, że jeśli nie odkleisz całej folii na raz, to będziesz mógł położyć na nim dłoń podczas tworzenia obrazu. Tym sposobem nie trzeba wykręcać ręki pod dziwnymi kątami, a prawdopodobnie każdy może sobie wyobrazić bolesną sytuację, gdybyśmy położyli dłoń na warstwie samoprzylepnej.

Bądź dobrze zorganizowany

Nie musisz być entuzjastą porządku i organizacji, aby cieszyć się haftem diamentowym, jednak potrzebna jest do tego odrobina systematyczności. Zalecamy, aby zawsze zaczynać od jednego rogu i stopniowo przechodzić na drugą stronę obrazu. Choć malowanie jednym kolorem na raz może się wydawać dobrym pomysłem, to niestety jest wręcz przeciwnie. Nie tylko będziesz mieć problem z folią ochronną, a co za tym idzie z warstwą samoprzylepną, ale możesz również skończyć z diamentami, które nie będą leżeć prawidłowo na obrazie. Może to wyglądać źle, zwłaszcza w przypadku obrazu malowanego diamentami na podstawie własnego zdjęcia.

Nie śpiesz się

To chyba logiczne, że nie trzeba się spieszyć, aby odpocząć od życia malując diamentami. Zawsze poświęć trochę czasu na przygotowanie różnych kolorów diamentów, których będziesz potrzebować danego dnia, nalej sobie kieliszek dobrego wina, przygotuj małą przekąskę, włącz muzykę/podcast/TV i ciesz się tym czasem tylko dla siebie. Zapomnij o zmartwieniach i skup się na przyklejaniu diamentów we właściwym miejscu. Bardzo ważne jest również, aby pomyśleć o poświęcaniu czasu dla siebie, dlatego uważamy, że haft diamentowy jest idealnym narzędziem do utrzymywania higieny psychicznej.

clanek_002

Nie zapomnij o dociśnięciu diamentów

Aby utrzymać diamenty na obrazie i zapobiec ich odpadnięciu podczas wieszania ich na ścianie, zalecamy, aby zawsze dociskać je do płótna. Można to zrobić na przykład za pomocą książki lub kuchennej deski do krojenia. Jednak pamiętaj, aby nie używać całej swojej siły, bo możesz uszkodzić płótno. Wystarczy niewielkie dociśnięcie, aby diamenty mocno przylegały do płótna. Alternatywnie, możesz pozostawić książkę lub deskę na noc. Nie musisz jednak czekać z wykonaniem tego kroku do momentu zakończenia swojego haftu. Zawsze możesz docisnąć tylko tę część, którą wykonujesz danego dnia.

Najważniejszą rzeczą jest jednak czerpanie przyjemności z samego malowania diamentami. Nie tylko możesz zrelaksować się po męczącym dniu, ale także stworzyć piękną dekorację dla swojego domu. W przypadku, gdy zdecydujesz się na obraz diamentowy oparty na własnym zdjęciu, będziesz w stanie zmaterializować swoje ulubione wspomnienia i mieć je zawsze w zasięgu wzroku. Jesteśmy przekonani, że zawsze wywoła uśmiech na Twojej twarzy.

Spraw radość sobie lub swoim bliskim i podaruj im obraz od Diamondi. Nie zwlekaj więc i wypróbuj nasz haft diamentowy.