Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Obraz diamentowy jako oryginalny prezent na Międzynarodowy Dzień Kobiet

W Międzynarodowy Dzień Kobiet, który przypada co roku na 8 marca, pojawia się to samo pytanie. Jak i czym sprawić przyjemność kobiecie, która jest bliska sercu? Dla niektórych może to być łatwe zadanie, które rozwiązują za pomocą kwiatka lub czekolady. Ktoś natomiast co roku zmaga się z oryginalnym prezentem, który rozgrzeje serce i wywoła uśmiech na jej twarzy.

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, co właściwie doprowadziło do tego, że ten dzień jest obchodzony na arenie międzynarodowej dla wszystkich kobiet? Zajrzyjmy razem w małe historyczne okienko.

clanek_001

Historia Międzynarodowego Dnia Kobiet

Wszystko zaczęło się w USA, a jego początki sięgają czasów przedwojennych, kiedy kobiety próbowały upominać się o swoje prawa. Wszystko zaczęło się w Nowym Jorku od strajku szwaczek protestujących o lepsze warunki życia i pracy. Kilka tysięcy kobiet maszerowało w celu uzyskania krótszych godzin pracy, wyższych zarobków oraz praw wyborczych, politycznych i ekonomicznych.

Znaczenie tego dnia zaczęło się szybko rozprzestrzeniać, a pierwsze zorganizowane obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet odnotowano już w 1911 roku w kilku krajach europejskich. A dlaczego w ogóle 8 marca? To rosyjskie kobiety 23 lutego 1917 roku protestowały w Petersburgu, a demonstracja ta doprowadziła do abdykacji cara i oficjalnego uznania praw wyborczych kobiet. Ta data w kalendarzu gregoriańskim odpowiada 8 marca, dlatego też w tym dniu ogłoszono oficjalną datę Międzynarodowego Dnia Kobiet

Po II wojnie światowej Międzynarodowy Dzień Kobiet został upolityczniony i odbywały się huczne obchody. Nie mogło zabraknąć popularnego wówczas czerwonego goździka, uroczystości w miejscu pracy i wierszy prezentowanych przez przedstawicielki Związku Kobiet. Być może to jeden z powodów, dla których po 1989 roku został odsunięty na dalszy plan i do dziś może wywoływać u niektórych nieprzyjemne gorzkie uczucia.

Należy pamiętać, że pierwotna idea tego święta nie dotyczyła polityki i reżimu, ale dotyczy przede wszystkim równych szans kobiet i mężczyzn w zatrudnieniu, edukacji i polityce. Ważne jest, aby mówić o prawach reprodukcyjnych i w ogóle o życiu publicznym, a przede wszystkim pamiętać, że na świecie jest jeszcze wiele kobiet, które tych praw nie mają.

Dlaczego mozaika diamentowa to świetny prezent na Międzynarodowy Dzień Kobiet?

Jeśli chcesz zadowolić ukochaną kobietę z sąsiedztwa czymś oryginalnym, to postaw na mozaikę diamentową. Nie musisz się martwić o to, gdzie kupić dodatkowe elementy potrzebne do tworzenia, ponieważ zestawy Diamondi zawierają wszystko, co jest potrzebne do pracy. Twoim jedynym zmartwieniem jest wybór odpowiedniego motywu, który z pewnością się spodoba. A naprawdę jest w czym wybierać! W Diamondi znajdziesz wszelkiego  rodzaju kategorie, od kwiatów i natury, romansów, celebrytów po mandale.

Dlaczego więc haft diamentowy? Przede wszystkim pozwala on osobom w różnym wieku na wyrażenie swojej kreatywności i uwolnienie się od stresu. Może to być bardzo przydatne dla kobiet, które chcą się zrelaksować i cieszyć się czasem dla siebie. Może pomóc w rozładowaniu stresu i napięcia oraz być świetnym sposobem na radzenie sobie z wyzwaniami emocjonalnymi i poprawę nastroju. Kiedy haft diamentowy jest zakończony, wynikiem jest piękne i żywe dzieło sztuki, które może być używane jako dekoracja domu. W ten sposób twórcy mają dwie pieczenie na jednym ogniu, ponieważ oprócz relaksu otrzymują również samodzielnie wykonaną dekorację do wnętrza

Mozaika diamentowa może być również doskonałym zajęciem dla kobiet, które chcą spędzić czas razem. Jest to świetna okazja, aby spędzić przyjemnie czas z przyjaciółmi lub rodziną. Ponieważ nigdzie nie jest powiedziane, że obdarowana musi sama stworzyć obraz, może to służyć jako świetne zajęcie do spotkania i miłej rozmowy.

Samo tworzenie obrazu wymaga cierpliwości i koncentracji, co może być pomocne dla wielu osób. Pomaga poprawić zdolność koncentracji na zadaniach, ćwiczyć cierpliwość i wytrwałość. A to z pewnością świetnie sprawdzi się zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Jednocześnie haft diamentowy może pomóc w rozwijaniu drobnych umiejętności motorycznych i koordynacji ruchów. Jest to szczególnie przydatne dla starszych kobiet lub kobiet, które cierpią na jakiś rodzaj niepełnosprawności ruchowej.

I wreszcie mozaika diamentowa to wyjątkowy i oryginalny prezent, który może być odpowiedni zarówno dla młodych, jak i starszych kobiet. Może to być świetny sposób na prezent dla kogoś, kto lubi sztukę i zabawę.

Jaki motyw wybrać z Diamondi na prezent? 

Skoro wiemy już, dlaczego obraz diamentowy jest oryginalnym prezentem dla kobiety, pojawia się kolejne pytanie, a więc jaki motyw wybrać? Wybór jest szeroki, co często może powodować większe zamieszanie. Mamy kilka przydatnych wskazówek, które z pewnością pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Dla czułych i rozmarzonych romantyków kategoria Romans jest w sam raz. Nie można się pomylić z motywem serca lub zdjęciem romantycznego miejsca lub miasta, wręcz przeciwnie! Taki prezent jeszcze bardziej rozgrzeje serce i pokaże, że naprawdę myślisz o swojej ukochanej.

Dla czułych i rozmarzonych romantyków kategoria Romantyczne jest w sam raz. Nie można się pomylić z motywem serca lub zdjęciem romantycznego miejsca lub miasta, wręcz przeciwnie! Taki prezent jeszcze bardziej rozgrzeje serce i pokaże, że naprawdę myślisz o swojej ukochanej.</p/> clanek_002

Miłośnikom sławy może spodobać się motyw z ikoną Marilyn Monroe lub wielkim aktorem Leonardo DiCaprio. Jeśli masz w swoim otoczeniu zapalonego fana Queen, to motyw Freddiego Mercury'ego jest oczywistym wyborem.

clanek_003

Nie pomylisz się również z uroczymi zwierzętami. Jeśli znasz kogoś z pasją do kotów lub niekończącą się miłością do psów lub koni, w Diamondi znajdziesz mnóstwo różnorodnych motywów, które zachwycą. A jeśli ktoś gustuje w zwierzętach, które nie są całkiem z naszego świata, majestatyczny smok lub magiczny jednorożec wyczarują odpowiednią magiczną rozkosz.

clanek_004

Czy znasz kogoś, kto jest zakochany po uszy w Paryżu? A może chciałbyś pojechać do Londynu lub zwiedzić bajeczne uliczki Włoch? Motyw wymarzonego miejsca, które obdarowywana osoba będzie mogła haftować, z pewnością przypadnie jej do gustu. Możesz podarować prezent z myślą, że nawet jeśli dana osoba nie jest teraz w tym miejscu, nic nie powstrzyma jej przed marzeniami i wiarą, że pewnego dnia na pewno tam pojedzie.

clanek_005

Jeśli nadal nie jesteś pewien, który motyw naprawdę ucieszyłby Twoją mamę, babcię, siostrę lub ukochaną, postaw na kwiaty. Te na zdjęciu i bukiet świeżych kwiatów na pewno niczego nie zepsują. Dodatkowo, jeśli trafisz na ulubiony kwiat, z pewnością będzie to dla Ciebie dodatkowy plus. Nie musisz się jednak martwić, jeśli nie znasz tych informacji. Postaraj się pomyśleć o tym, jaki kwiat przypomina ci daną kobietę i podaruj prezent z tą myślą. Jeśli nie wybierzesz kaktusa lub ostu, są szanse, że odniesiesz zarówno sukces, jak i uśmiech na twarzy.

clanek_006

Ogólnie rzecz biorąc, haft diamentowy ma wiele zalet i może być świetnym prezentem na Międzynarodowy Dzień Kobiet. Może pobudzać kreatywność, poprawiać koncentrację, cierpliwość i umożliwiać dzielenie się doświadczeniami z innymi. Przede wszystkim jest to forma relaksu, która ma przynieść dobre samopoczucie. W dzisiejszych zabieganych czasach z pewnością nie zaszkodzi oderwać się na chwilę od rzeczywistości do własnego małego świata pełnego kreatywności i zabawy. Podaruj swojej mamie, babci, cioci, siostrze lub ukochanej osobie oryginalny prezent prosto z serca. A to z pewnością ucieszy najbardziej kobietę.