Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ożyw swoje wnętrze dziełami wielkich malarzy

Fascynują Was dzieła wielkich artystów? Jeśli uważacie, że nigdy nie udałoby się Wam namalować czegoś takiego, to jesteście w błędzie. Dzięki diamond painting również Ty możesz być autorem niepowtarzalnych obrazów i odmienić wygląd swojego wnętrza. 

clanek_001

W świecie sztuki jest wiele znanych nazwisk, wielu malarzy, którzy stworzyli ikoniczne dzieła sztuki. Znajdują się one w najważniejszych galeriach świata. Jednak nasza unikalna technika pozwala cieszyć się najsłynniejszymi obrazami w zaciszu własnego domu.

Jak powstaje diamentowy obraz

Diamond painting czyli haft diamentowy pozwala na tworzenie pięknych obrazów w bardzo prosty i oryginalny sposób. Zamiast farby wykorzystuje maleńkie diamenty, które przyklejane są do płótna. Jeżeli myślisz, że sobie nie poradzisz, to nie musisz się martwić. Każde płótno z wybranym wzorem podzielone jest na ponumerowane pola a każdy numer odpowiada jednemu kolorowi diamencików.

Nie musisz się też martwić o klejenie diamencików. Ponieważ wiemy, że jest to naprawdę precyzyjna praca, przygotowaliśmy wysokiej jakości samoprzylepne płótno i poręczny aplikator do nabierania diamentów. Krótko mówiąc, w zestawie znajdziesz wszystko, co potrzebne do łatwego i przyjemnego haftowania. 

clanek_002

Stwórz jeden ze słynnych obrazów

W świecie sztuki zawsze jest coś nowego do wymyślenia. Choć niektóre obrazy są tak doskonałe, że stały się absolutnymi perłami. Są wśród nich prace takich znanych artystów jak:

Nasza oferta jest naprawdę bogata i znajdziesz w niej zarówno znane, jak i mniej znane dzieła słynnych malarzy. Kolorowe i mieniące się diamenty nadają im spektakularny wygląd. Obraz o tak oryginalnym wykonaniu przyciągnie wzrok każdego, dlatego zestaw do haftu diamentowego z motywem słynnego obrazu nadaje się również na prezent.

Obrazy znanych impresjonistów

Impresjoniści zrewolucjonizowali świat sztuki. Podczas gdy wcześniejsi artyści starali się uchwycić rzeczywistość dokładnie tak, jak ją widzieli, impresjoniści postrzegali świat inaczej. Zauważyli, że nie składa się ona z linii, ale z maleńkich kropek. Ponadto artyści ci wybrali uchwycenie dynamiki świata zewnętrznego i natury. Najbardziej znani artyści tego okresu to bezsprzecznie:

 • Vincent van Gogh
 • Claude Monet
 • Edouard Manet
 • Pierre Auguste Renoir
 • Georges Seurat

Vincent van Gogh zasłynął nie tylko ze swoich wyjątkowych dzieł, ale także z burzliwych losów i tragicznego końca życia. Mimo początkowych niepowodzeń malarz ten stał się niezapomnianym gigantem, dlatego w naszej ofercie znajdziesz kilka jego obrazów, takich jak: Aleja w Arles, Gwiaździsta noc czy Słoneczniki.

clanek_003

Do innych ulubionych należą obrazy Claude'a Moneta jak na przykład Pola tulipanów w Holandii, dzieła Edouarda Maneta, przykładowo Wielki Kanał w Wenecji i Róże w wazonie autorstwa Renoira. Wszystkie one z pewnością wyróżniają się w blasku diamentów.

clanek_004

Obrazy z osobliwym przedstawieniem świata

Każdy człowiek inaczej postrzega otaczający go świat. Kluczem do sukcesu niektórych słynnych artystów były więc zupełnie oryginalne techniki artystyczne lub przedstawianie fascynujących idei. W ten właśnie sposób powstały takie kierunki jak surrealizm, kubizm, ekspresjonizm i manieryzm.

Haft diamentowy przedstawia te obrazy w nowym świetle. Unikalne wykonanie zmienia każdy kawałek w iskrzący klejnot, który rozjaśni każdy pokój. Jeśli nie wiesz, który obraz wybrać z naszej szerokiej oferty, to możesz spróbować Tygrysa autorstwa Franza Marca lub Syna człowieczego pędzla René Magritte.

Jeśli szukasz bardziej klasycznych dzieł, to znajdziesz u nas również inne cieszące się sławą obrazy. Ojciec kubizmu Pablo Picasso, ekspresjonista Edvard Munch czy dziki manierysta Giuseppe Arcimboldo, którego charakterystyczny portret Rudolfa II odniósł światowy sukces. 

clanek_005

Malarze renesansowi

Jeśli szukamy najsłynniejszych dzieł w historii sztuki, to musimy przenieść się do renesansu. Jeśli zastanawiasz się, którego artystę zaliczyć do tej kategorii, to jednym z nich jest wszechstronny artysta i autor najsłynniejszego obrazu wszech czasów - Leonardo da Vinci. Na swój diamentowy obraz możesz wybrać tak bardzo znaną Mona Lisę lub Damę z gronostajem.

Inni popularni malarze renesansowi to Albrecht Dürer, Pieter Bruegel i Michał Anioł. Na swą diamentową mozaikę możesz wybrać na przykład motyw Myśliwi na śniegu  lub Stworzenie Adama.

clanek_006

Artyści klasyczni

Chociaż renesans jest naprawdę znaczącym okresem dla sztuki, to jednak przez cały czas w historii pojawiali się wyjątkowi artyści. Jednym z takich artystów jest Caspar David Friedrich - przedstawiciel romantyzmu, Ambrosius Bosschaert - malarz martwej natury oraz Karl Paul Themistocles von Eckenbrecher - wybitny przedstawiciel malarstwa pejzażowego. 

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i roślin, oferta diamentowych mozaiek z motywami tych artystów będzie dla Ciebie wprost idealna. Jeśli nie wiesz, który obraz wybrać, to możemy polecić znane dzieło Martwa natura z kwiatami. Dzięki ostremu kontrastowi barw, gra kolorowych diamentów będzie się tu wyróżniać, a obraz stanie się oryginalną dekoracją wnętrza.

clanek_007

Oryginalne motywy

Zdecydowaliście się na haft diamentowy, ponieważ lubicie oryginalne i nowatorskie rzeczy? Może szukacie obrazu z takim właśniem motywem? Pomyśleliśmy o wszystkich miłośnikach ekscentryczności i poszerzyliśmy naszą ofertę o dzieła takich artystów jak Henri Rousseau, Gustav Klimt, a także o całą gamę unikalnych obrazów w stylu Pop-art.

clanek_008

Dlaczego warto wybrać dzieło znanego malarza 

Wyjątkowi malarze pojawiali się na przestrzeni dziejów sztuki malarskiej. Niektórzy starali się szokować i prowokować, inni realistycznie przedstawiali otaczający ich świat, a jeszcze inni pokazywali, że istnieje wiele sposobów postrzegania tego, co nas otacza. Łączy ich jednak to, że udało im się stworzyć niezapomniane dzieła i pokazali, że każdy widzi to samo inaczej.

Dlatego jeśli szukasz obrazu, który jest nie tylko piękny, ale niesie ze sobą głębsze przesłanie, to zdecydowanie wybierz z naszej oferty obrazów wielkich malarzy. Znany motyw wykonany tą unikalną techniką wniesie do Twojego domu element oryginalności. 

Obrazy znanych artystów to także dobry wybór, jeśli zestaw diamentowy chcemy podarować w prezencie. Pomimo tego, że postrzeganie piękna jest subiektywne, niektóre dzieła sztuki są podziwiane przez wszystkich bez wyjątku.

 • Co przyniesie Ci haft diamentowy?

  Jeśli myślisz, że haft diamentowy zapewni Ci jedynie efektowną dekorację, jesteś w błędzie. W rzeczywistości sam proces tworzenia, przyniesie Ci wiele korzyści dla Twojego ciała i umysłu. 

 • Poprawi małe umiejętności motoryczne

  Klejenie diamentów nauczy Cię precyzyjnej pracy i doceniania drobnych szczegółów. Dzięki temu poprawisz swoje zdolności motoryczne i precyzję. 

 • Zmniejszenie stresu i napięcia

  Haft diamentowy to bardzo relaksujące zajęcie. W rzeczywistości kieruje Twoją uwagę w innym kierunku, a podczas tego masz czas, aby o niczym nie myśleć i pozwolić mózgowi się zrelaksować. Dzięki temu pozbędziesz się stresu, niepokoju i napięcia, a twórcze działanie oczyści Twój umysł.

 • Obudzi Twoje zdolności twórcze

  Czasami odkrywamy swoje talenty przez przypadek. Również haft diamentowy może zdradzić, że mamy predyspozycje do działań twórczych. Jeśli więc chcesz rozniecić w kimś twórczego ducha i rozwinąć jego umiejętności, to podaruj mu w prezencie zestawu do haftu diamentowego.

 • Poprawi zdolność do koncentracji

  Dokładność i dbałość o szczegóły. Te dwie umiejętności są bardzo ważne w hafcie diamentowym. Dzięki tej twórczej aktywności, w naturalny sposób wzmacniasz zdolność koncentracji a jednocześnie uczysz się cierpliwości.

 • Poprawia nastrój

  Stopniowy postęp i powstałe dzieło wywołają radość i uwolnią hormony szczęścia. Zobaczysz, że cały proces twórczy doprowadzi do poprawy samopoczucia i lepszej samooceny. 

 • Chroni mózg przed chorobami degeneracyjnymi

  Mózg musi być stale ćwiczony i aktywowany. Haft diamentowy ma taką zdolność, dlatego pomoże Ci skutecznie chronić Twój mózg przed późniejszymi schorzeniami degeneracyjnymi. 

clanek_009

Dlaczego warto kupować w Diamondi

Może zastanawiasz się, dlaczego zrobić zakupy właśnie u nas. Odpowiedź jest prosta - nasze zestawy są świetnie przygotowane i szczycimy się ich wysoką jakością. Jeśli więc dajemy je komuś w prezencie, nie musimy się martwić, że czegoś zabraknie lub że diamenciki zaczną po kilku tygodniach odpadać.

 • W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne rzeczy i od razu można zacząć tworzyć.
 • Zadrukowane płótno nie marszczy się i wszystko na nim widać wyraźnie.
 • Diamenty wykonane są z żywicy, mają żywe kolory i są łatwe do przyklejenia.
 • W opakowaniu znajdziesz jasną i łatwą do zrozumienia instrukcję.
 • Zestawy charakteryzują się jakością Premium i przystępną ceną.
 • W każdej chwili w trakcie i po zakupie możesz się z nami skontaktować, a my chętnie doradzimy lub pomożemy.
 • Produkcja i pakowanie odbywa się w Czechach, a my starannie monitorujemy jakość zestawów. 
 • Zastosowany klej sprawi, że diamenty pozostaną na swoim miejscu. Jeśli zdecydujesz się powiesić obraz na ścianie, nie musisz się martwić, że diamenty odpadną.
 • Jesteśmy największym sprzedawcą detalicznym  w Europie  i mamy w swoim asortymencie setki obrazów.

Cenimy naszych klientów i dbamy o ich zadowolenie. Dlatego jeśli staniesz się członkiem Klubu Diamondi, otrzymasz dostęp do unikalnych wzorów, rabat na obrazy oraz obniżoną cenę przy większych zakupach. 

Jeśli zainteresowały Cię dzieła znanych artystów, przyjrzyj się też innym wzorom z naszej oferty. Kiedy raz odkryjesz piękno haftu diamentowego, z pewnością nie poprzestaniesz na jednym obrazie!