Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Techniki diamentowego haftowania

Być może słyszeliście, że haft diamentowy stał się ostatnio wielkim hitem. Jeżeli też Cię zainteresował ten kreatywny trend i masz ochotę go wypróbować, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek i porad, które znacznie ułatwią Ci proces diamentowego haftowania i sprawią, że będzie jeszcze przyjemniejszy. 

clanek_001

Haft diamentowy: twórczy trend ostatnich czasów

Haft diamentowy to nowy trend twórczy, który podbił niemal cały świat. Jest to  łatwy, zabawny i oryginalny sposób na tworzenie gotowych dzieł sztuki, nawet jeśli nie jesteś profesjonalnym artystą. Polega on na tworzeniu pięknych obrazów przy użyciu koralików, które wyglądają jak małe diamenciki. Są one naklejane na specjalne samoprzylepne płótno, tworząc oryginalne dzieło sztuki. To rewelacyjne hobby, przy którym można się zrelaksować. Pomaga rozładować stres, napięcie i daje chwilę oddechu dla siebie. Haft diamentowy jest bardzo prosty i może go wykonywać dosłownie każdy. Po ukończeniu, obraz można wyeksponować w dowolnym pomieszczeniu, gdzie stanie się zachwycającą dekoracją. Jeśli haft diamentowy Cię ekscytuje, przygotowaliśmy kilka sprawdzonych technik, które maksymalnie ułatwią proces haftowania. 

clanek_002

Techniki diamentowego haftowania 

Zamawiając nasz zestaw Diamondi Premium, otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć idealny obraz. Każdy zestaw zawiera: samoprzylepne płótno z wydrukowanym wzorem, aplikator, tackę do nabierania diamentów, wosk ułatwiający chwytanie diamentów, woreczki z poszczególnymi odcieniami diamentów, pęsetę, arkusz kontrolny, haczyki do zawieszenia obrazu oraz szczegółową drukowaną instrukcję. Jak jednak stworzyć sam obraz, aby wyglądał jak najlepiej?

 

  • Jak stworzyć mozaikę diamentową?
  • Nie lekceważ planowania
  • Podziel pracę
  • Postaw na jeden kolor
  • Nalepiaj diamenty rząd po rzędzie
  • Aplikator do większej ilości diamentów
  • Sortowanie i przechowywanie diamencików

 

Jak stworzyć mozaikę diamentową?

Najpierw przygotuj samoprzylepne płótno z wydrukowanym wzorem, na którym będziesz przyklejać diamenciki. Następnie przygotuj aplikator, tackę do nabierania diamentów, pastę woskową do łatwego chwytania diamentów oraz woreczki z diamentami. Każdy woreczek posiada symbol, który znajduje się również na samoprzylepnym płótnie. Znajdź na płótnie symbol, od którego chcesz zacząć. Następnie znajdź woreczek z odpowiednim symbolem i wysyp diamenty na tackę. Weź aplikator, nabierz niewielką ilość wosku, a następnie nabierz diament. Umieść go za pomocą aplikatora na odpowiednim symbolu na płótnie. Powtarzaj proces, aż umieścisz wszystkie diamenty, wszystkich symboli na płótnie.

Postępując zgodnie z tą procedurą, nie możesz popełnić błędu. Oczywiście, jak w przypadku każdej innej techniki artystycznej, istnieją różne sposoby, które mogą ułatwić nam pracę i sprawić, że całe doświadczenie będzie jeszcze lepsze. 

Nie lekceważ planowania

Najważniejszym krokiem na drodze do idealnej mozaiki diamentowej jest planowanie. Dlatego zanim zaczniesz, spójrz na płótno i zdecyduj, gdzie chcesz zacząć. To pomoże Ci określić, ile diamentów danego koloru będziesz potrzebować. Czy wolisz zacząć od koloru, który ma mniej diamencików, czy wolisz najwięcej diamentów na początek. Planowanie z wyprzedzeniem sprawi, że Twój diamentowy obraz będzie dokładnie taki, jak chcesz.

clanek_003

Podziel pracę 

Jeśli masz przed sobą zestaw do haftu diamentowego, to nagle może się to wydać żmudną pracą. Jest na to rozwiązanie. Zacznij pracować nad obrazem w mniejszych sekcjach czasowych. Próba wykonania całego obrazu w jeden dzień może być przytłaczająca i prowadzić do niepotrzebnych błędów. Dlatego lepiej jest pracować nad obrazem po krótszych chwilach, ale z tym większą precyzją. Nie tylko skończysz haftowanie bez błędów, ale z pewnością będziesz czerpać z tego procesu znacznie więcej radości. 

Postaw na jeden kolor

Jeśli chodzi o haft diamentowy, istnieje kilka różnych metod i technik, które można wykorzystać do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Jedną z najbardziej popularnych technik jest wybór jednego koloru. Co w uproszczeniu oznacza, że najpierw otwierasz woreczek z jednym kolorem diamentów, nalepiasz wszystkie diamenciki tego koloru na płótno, a następnie wybierasz kolejny kolor. Ta metoda jest znacznie prostsza niż używanie wielu kolorów jednocześnie, co może prowadzić do wymieszania diamentów. Metodę tę można zastosować do każdego wzoru haftu diamentowego.

Nalepiaj diamenciki rząd po rzędzie

Oprócz wyboru jednego koloru, w hafcie diamentowym często stosuje się technikę line-by-line. Polega ona na wyklejaniu diamencików w jednym rzędzie a dopiero po jego zakończeniu można rozpocząć wyklejanie kolejnego. Jest to efektywny sposób pracy, ponieważ pozwala na szczegółowe skupienie się na jednym obszarze obrazu, zapewniając, że każda linia jest wykończona równomiernie i z najwyższą precyzją. 

Po wylepieniu diamencików na wybranym przez siebie rzędzie, mocno je dociśnij do płótna. Po ukończeniu jednego rzędu przejdź do następnego i kontynuuj, aż wszystkie zostaną ukończone. Ta metoda jest prosta, ale wymaga trochę cierpliwości. 

Aplikator do większej ilości diamencików

Aby prawidłowo wykonać haft diamentowy, konieczne jest posiadanie odpowiednich narzędzi i materiałów. W przypadku, gdy zamówisz zestaw w Diamondi, w zestawie znajduje się aplikator, za pomocą którego w prosty sposób przykleisz diamenty na płótnie. Jeśli jednak nie chcesz nalepiać po jednym diamenciku, zastosuj na aplikator końcówkę do nabierania większej ilości diamentów. Może to znacznie przyspieszyć cały proces haftowania i sprawić, że będzie on przyjemniejszy. Aplikator zapewnia również równomierne rozmieszczenie diamentów na płótnie, a równomierność to klucz do sztuki diamentowej. Ta pomysłowa końcówka może zaoszczędzić Ci wiele czasu. Szczególnie, gdy pracujesz nad dużym obrazem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i łatwo wykończyć swoje obrazy.

Sortowanie i przechowywanie diamentów

Haft diamentowy to naprawdę świetna zabawa i satysfakcja. Należy jednak pamiętać o kilku kluczowych punktach, aby proces haftowanie był jak najłatwiejszy. Jednym ze sposobów, aby być bardziej wydajnym podczas tworzenia jest sortowanie i przechowywanie diamencików według koloru. Może to zaoszczędzić dużo czasu w trakcie lepienia, gdy szukasz konkretnego koloru diamentów. Nie tracąc czasu na szukanie odpowiedniego koloru podczas tworzenia, będziesz pracować znacznie wydajniej. Istnieje parę sposobów segregowania diamentów:

  • Wytłoczki po jajkach. Wytłoczki po jajkach są absolutnie idealne do sortowania czegokolwiek. Mogą służyć też do sortowania i przechowywania diamentów o różnych kolorach. Łatwiej będzie je znaleźć i zapobiegnie to wymieszaniu się kolorowych diamencików. 
  • Pojemnik na kostki lodu. Pojemniki te są idealnym rozwiązaniem, ponieważ podzielone są na mniejsze sekcje, które dadzą Ci świetny przegląd Twoich diamentów.
  • Buteleczki i pojemniki. Kolejnym świetnym sposobem na przechowywanie diamentów są różnego rodzaju buteleczki i pojemniczki. Dzięki takim zakręcanym, przezroczystym pomocnikom zachowasz porządek w swoich diamentach i na pewno żadnego nie zgubisz.

 

clanek_004

Rama do mozaiki diamentowej

Chcesz, aby diamentowy obraz wyglądał naprawdę profesjonalnie? W naszym sklepie internetowym przy każdym produkcie możesz wybrać, czy chcesz płótno na blejtramie czy bez niego. Polecamy wybór płótna bez ramy. Łatwiej będzie z nim pracować. Jednak po zakończeniu pracy trzeba będzie samemu oprawić płótno. Jeśli natomiast zdecydujesz się na obraz naciągnięty na ramie, zrobimy to za Ciebie. 

Jeżeli nie jesteście pewni jaki wariant wybrać, skontaktujcie się z nami. Chętnie pomożemy odpowiedzieć na wszystkie pytania.