Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wskazówki, porady i techniki malowania diamentami

Malowanie diamentami to ekscytujące i wciągające hobby, które,  jeśli jest wykonywane prawidłowo, może przynieść ogromną radość. Z drugiej strony, uzyskanie ostatecznego rezultatu może zająć godziny, a nawet dni. Dlatego warto znać kilka porad i wskazówek, aby tworzenie obrazu przebiegło bezproblemowo.

clanek_001

9 WSKAZÓWEK, JAK POLEPSZYĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI MALOWANIA DIAMENTAMI

Wskazówka 1: Wybierz odpowiedni obraz

Kupując mozaikę diamentową, pamiętaj, aby wybrać taką, która nie tylko Ci się podoba, ale który jest łatwa do ułożenia. Duże rozmiary płótna mogą onieśmielać początkujących, dlatego należy zachować pragmatyzm.

Wskazówka 2: Wygładzenie niesfornych płócien

Jeżeli płótno jest pogniecione, zastosuj prostą sztuczkę. Odklej folię ochronną po trochu z każdej strony, aż płótno się wyrówna, a następnie ponowne ją przyklej. Działa jak czarodziejska różdżka.

Wskazówka 3: Sposób obchodzenia się z płótnem podczas malowania

Przystępując do malowania, umieść obraz na dużej płaskiej powierzchni i zacznij od góry. Dzięki temu płótno nie ześlizguje się podczas ruchu rąk.

Wskazówka 4: Oświetl płótno

Aby łatwiej rozróżniać od siebie kolory i mieć więcej światła do pracy, użyj przenośnej lampy lub innego odpowiedniego źródła światła. Niektórzy preferują reflektory.

Wskazówka 5: Zakryj rogi płótna

Aby zapobiec przyklejaniu się kurzu do rogów płótna, zaklej je papierową taśmą. Dzięki temu wyglądają schludnie i czysto.

Wskazówka 6: Uważaj na elektryczność statyczną

Ruch plastikowych "diamentów" na plastikowej powierzchni może generować elektryczność statyczną. W misce z diamentami umieść np. papier do pieczenia, aby zapobiec gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych. Diamenty będą wtedy lepiej przylegać do płótna.

Wskazówka 7: Uporządkowanie i oznaczanie diamentów

Zawsze upewnij się, że masz uporządkowane i dobrze oznaczone diamenty. Jeśli regularnie tworzysz obrazy, warto zainwestować w organizer lub wykazać się pomysłowością i wykorzystać do przechowywania diamentów pustych buteleczek po lekach lub wytłoczek na jajka. 

Wskazówka 7: Diamenty dociskaj delikatnie

Przy nakładaniu diamentów na płótno należy zachować ostrożność. Jeżeli nacisk będzie zbyt silny, wosk z aplikatora przyklei się do diamentu, co może wpłynąć na jego połysk.

Wskazówka 9: Usuwanie wosku z diamentów

Jeśli Twoje diamenty są pokryte woskiem, nie rozpaczaj. Wystarczy poczekać, aż diamenty osiądą na płótnie, a następnie wilgotną ściereczką z mikrofibry delikatnie zetrzeć wosk.

 

Mamy nadzieję, że te porady i wskazówki pomogły rozwiązać niektóre z Twoich problemów z malowaniem i pozwoliły Ci zaoszczędzić czas. Baw się dobrze i maluj diamentami!