Dla pełnej funkcjonalności tej strony konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Praktyczna wskazówka: diamentowanie obrazu z własnego zdjęcia

Fotografie, to zachowane wspomnienia. To nie są zwykłe zdjęcia. Niosą ze sobą emocje i przypominają nam o chwilach, w których dobrze bawiliśmy się z kimś, kogo być może już nigdy nie zobaczymy. Albo przywołują wspomnienia chwil z dzieciństwa, które już nigdy nie wrócą. To oczywiste, że chcemy je zatrzymać jak najdłużej. Jednym ze sposobów jest przeniesienie zdjęć na obraz diamentowy.

clanek_001

Czym jest haftowanie diamentami

Haftowanie diamentowe to młoda forma domowej twórczości plastycznej, w której mozaikę z kolorowych koralików (które nazywamy diamentami) umieszcza się na płótnie w przygotowanym wcześniej wzorze. Na płótnie znajduje się również warstwa kleju, która utrzymuje diamenty w miejscu. Powstały obraz wygląda jak duże i piękne zdjęcie, które mieni się i odbija światło. Te obrazy są wykonywane na zamówienie i mogą być również wykonane na podstawie niestandardowego zdjęcia lub projektu.

Przy produkcji obrazu diamentowego używa się specjalnych narzędzi takich jak pióra do podawania i osadzania diamentów na płótnie, miski na diamenty, które aktualnie są potrzebne do obrazu, wosk do nabierania poszczególnych diamentów i osadzania ich na płótnie. Proces diamentowania jest stosunkowo prosty, ale wymaga cierpliwości i staranności.

Stworzenie obrazu z takiej fotografii nie jest dziś trudne. Należy wybrać  zdjęcie, zrobić zamówienie,  przykleić diamenciki i powiesić. Tak naprawdę będą 2 wrażenia w jednym - tworzenie obrazu, a następnie widok za każdym razem, gdy będziesz na niego patrzył, jak już będzie wisiał na Twojej ścianie.

Jakie zdjęcie wybrać?

Fotografię należy wybrać taką, która ma jasne i odważne kolory, aby jak najlepiej odwzorować kolory w diamentowej mozaice.  Zdjęcie powinno być również ostre i czytelne, aby można było dobrze dobrać diamenciki.

Prawidłowe i odpowiednie zdjęcie musi więc spełniać kilka wymogów:

  • dobra ostrość - zdjęcie powinno mieć dobrą ostrość, a szczegóły powinny być dostrzegalne 
  • zdjęcie powinno mieć wystarczająco dużą rozdzielczość  minimalnie 1 MB, maksymalnie 10 MB, a po powiększeniu zdjęcia, szczegóły nie mogą być rozmazane, 
  • nie za jasna ani za ciemna - kształty nie mogą się zlewać, muszą być wyraźne przejścia kolorów.

Pamiętaj również, że liczba kolorów diamencików jest ograniczona. Dlatego zbyt duża ilość kolorów w tle zdjęcia również nie jest wskazana. Licz się z tym, że podobne odcienie kolorów zostaną ujednolicone do jednego.

Przykłady niewłaściwych zdjęć:

clanek_002

Na pierwszym zdjęciu postacie są zbyt małe, a w dodatku obrócone plecami. Haftowanie diamencikami sprawiłoby, że zniknęłyby one całkowicie, ponieważ tak małych szczegółów nie da się stworzyć.

Drugie zdjęcie ma rozmazane tło, a twarz ukryta jest za rozczochranymi włosami. Oczywiście nie da się stworzyć zaostrzonego obrazu z ostro zarysowanych diamencików..

Trzecie zdjęcie to właściwie tylko żółta farba i grupa malutkich figurek. Po przeniesieniu na kolory diamencików zdjęcie byłoby jednym żółtym kleksem.

Można wybrać piękne zdjęcia krajobrazowe z podróży, pamiątkowe zdjęcie grupowe z rodziną, miłosne zdjęcie z partnerem lub swój własny zabawny portret. Opcji jest wiele i to od Ciebie zależy, które zdjęcie najbardziej Ci się podoba.

Do zdjęcia można również dodać krótką wiadomość, hasło lub motto, albo datę. Jeśli nie jesteś pewien, czy dodany przez Ciebie tekst odpowiada wymogom zdjęcia, zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem https://www.diamentowe-malowanie.pl/kontakt/ Chętnie doradzimy!

Przykłady właściwych zdjęć:

clanek_003

Odpowiedni rozmiar zdjęcia

W chwili obecnej na naszym sklepie internetowym oferujemy obrazy w rozmiarze 40x50 cm. Wciąż przygotowujemy inne rozmiary. Idealne byłoby zdjęcie w tle o tych samych wymiarach. Ale najprawdopodobniej nie posiadacie Państwo zdjęcia o tak dużym rozmiarze i trudno byłoby też wysłać taki rozmiar.

Jednak im większe jest zdjęcie, tym łatwiej będzie je przekształcić w płótno do haftowania diamencikami. Nie straci się  tak wiele szczegółów. Rozmiar 10x15 cm lub 13x18 cm są już wystarczająco duże, aby wygodnie przekształcić zdjęcie w obraz.

Zdecydowanie nie należy wysyłać zdjęć w rozmiarze paszportowym.

Płótno naciągnięte na ramę czy bez ramy?

Polecamy wybrać płótno bez ramy, z którym łatwiej będzie pracować i które później można samemu naciągnąć na ramę. Podczas pracy wystarczy rozłożyć płótno i położyć je np. na blacie stołu. Kiedy trzeba przerwać pracę, płótno można zwinąć ponownie. 

Niektórzy jednak wolą, aby płótno przed pracą zostało profesjonalnie naciągnięte na  ramę. Jeśli zdecydujesz się na płótno naciągnięte na ramę, profesjonalnie naciągniemy płótno. Zaletą tego jest to, że płótno już się nie zwija i jest bardziej stabilne.

W naszym sklepie internetowym oferujemy również ramki ozdobne w kolorze białym, czarnym lub złotym.

Jak rozpocząć przygodę z haftem diamentowym z własnego zdjęcia

Jedyną różnicą w stosunku do zwykłego obrazu jest to, że w przypadku obrazu z własnego zdjęcia, wystarczy wysłać właściwe zdjęcie w zamówieniu. Oczywiście należy liczyć się z dłuższym czasem produkcji płótna, gdyż należy wliczyć czas na stworzenie szablonu graficznego do późniejszej produkcji płótna.

Jednak po otrzymaniu obrazu, proces jest dokładnie taki sam, jak w przypadku pracy na standardowym obrazie haftowanym diamencikami:

Krok1

Przygotuj samoprzylepne płótno z wcześniej wydrukowanym motywem swojego zdjęcia, aplikator, miseczkę do nabierania diamentów, wosk ułatwiający chwytanie diamentów oraz woreczki z diamentami. Każdy woreczek ma swój unikalny symbol i ten symbol znajduje się również na płótnie.

Krok2

Wybierz na płótnie symbol, od którego chcesz zacząć i znajdź worek z odpowiednim symbolem. Wysyp zawartość woreczka do miski z diamentami. Weź aplikator, nabierz aplikatorem niewielką ilość wosku, a następnie nabierz aplikatorem diament.

Krok3

Umieść diament za pomocą aplikatora na odpowiednim symbolu na płótnie.

Powtarzaj krok 2 i 3, aż będziesz mieć wszystkie diamenty z miski na płótnie. Następnie wybierz kolejny obszar, wsyp odpowiedni kolor diamencików do miski i kontynuuj to dla wszystkich symboli, aż każde zaznaczone miejsce na płótnie będzie zakryte.

Ciesz się haftowaniem z własnego zdjęcia

Z pewnością znajdziesz swój własny sposób, aby w pełni cieszyć się haftem diamentowym. Na naszym blogu znajdziesz mnóstwo artykułów z tutorialami, poradami i wskazówkami, które ułatwią i uprzyjemnią Ci pracę. Pamiętajcie, że chodzi o zabawę i przyjemność. Świetnym pomysłem jest podarowanie takiego zestawu do haftowania diamentami komuś bliskiemu. Albo jako gotowy błyszczący obrazek, albo niech sam od początku cieszy się z haftowania diamencikami.